pompy cat

Wskaźnik zagęszczenia.

Wszelka maszyna budowlana ma adekwatne dla siebie przeznaczenie. Wiele maszyn nadaje się do prac wielu rodzajów, poniektóre z kolei stosuje się tylko do jednej określonej jej czynności. Maszyny budowlane można rozdzielić na parę rodzajów. Są nimi m.in. maszyny do robót ziemnych, drogowych, maszyny do transportu samochodów, urządzenia do tworzenia oraz transportowania betonu i inne pomocnicze maszyny.
Żadna budowa nie może być zrealizowana bez fundamentalnych maszyn, jakie są istotą funkcjonowania. Maszyny takie można nabyć bądź pożyczyć od firm zajmujących się dzierżawą tego rodzaju urządzeń.
Każda z tych maszyn musi być obsługiwana przez jednostkę należycie do tego przygotowaną pompy cat i wyszkoloną.
Aby zacząć budowę oprócz maszyn budowlanych, każdy wykonawca powinien znać parę głównych pojęć ,a także potrafić spożytkować je w praktyce. W zależności od rodzaju inwestycji należy ocenić grunt, jego gęstnienie, ułożenie, nośność.
Jednym z niezmiernie znaczących terminów jest wskaźnik zagęszczenia. Jest to wielkość, dzięki której można oszacować spójność gruntu. Współczynnik ten to iloraz gęstości objętościowej szkieletu badanej gleby do maksymalnej gęstości objętościowej gruntu, oznaczonej procedurą badania wilgotności optymalnej.
Wskaźnik ten waha się w granicach 0,90 – 1,00.
Badania dotyczące wskaźnika zagęszczenia używa się zaledwie w przypadkach gruntów nasypowych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s